İade Koşulları

İADE KOŞULLARI

İade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketicinin Koruması Hakkında Kanunu çerçevesinde hareket edilir.

Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesi ve koşulları:

 • Satın aldığınız her ürünü/ürünleri -cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak- , teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz. İade için, satın aldığınız ürünün orjinal ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş ve kullanılmamış olması ve cayma hakkına dair yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.
 • Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 • Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
 • İade bildirimi tarafımıza ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve ürünün iade koşullarına uyması halinde bildirimin ulaşma tarihini takiben de 30(otuz) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.
 • İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Ancak, fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler iade edilemeyecektir.
 • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde ürünler cayma hakkı kapsamında iade edilemez.
 • İadesi yapılacak ürün/ürünler teslimatın yapıldığı çalıştığımız kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Bu ürüne/ürünlere ait kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır.
 • Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.

Zarar görmüş paket durumunda;

 • Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
 • Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
 • Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
 • Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda bize bildirilmelidir. En kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

 

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0216 456 44 37 numaralı telefon ya da info@ngbb.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

 

Adres :

Ali Nihat Gökyiğit Vakfı İktisadi İşletmesi

Kültür Mahallesi, Budak Sokak, Tekfen Sitesi,

A Blok, No:7, 34340, Beşiktaş, İstanbul

e-posta : info@ang.org.tr

Telefon : 0212 359 33 48

Fax : 0212 287 86 65

Mersis : 7385143218317250